پايگاه اطلاع رساني شهرستان بانه
اخبار و رويدادهاي شهر بانه 


تشكيل 37 شوراي امر به معروف در ادارات بانه

 فرماندار شهرستان بانه از تشكيل 37 شوراي امر به معروف و نهي از منكر در ادارات سطح شهرستان و بخش‌هاي تابعه بانه خبر داد.

مسعود منصوري  در جلسه ستاد امر به معروف و نهي از منكر شهرستان بانه با بيان اين خبر اظهار داشت: فريضه امر به معروف و نهي از منكر بستر ساز پيشرفت و تعالي معنوي و بيانگر احساس مسئوليت به سرنوشت جامعه است. وي با اشاره به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب تذكر لساني را وظيفه همگاني در جامعه اسلامي دانست و گفت : اگر مردم در برابر خطا و گناه‌ها بي‌تفاوت نباشند، مسير تعالي معنوي جوامع اسلامي هموارتر شده و راه نفوذ دشمنان براي كمرنگ كردن باورهاي ديني و ترويج بي‌بند و باري بسته مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: بايد كاري كرد كه اطلاع‌رساني در زمينه امر به معروف و نهي از منكر صورت گيرد. از آن جايي كه معروف و نهي شده‌هاي متعددي از قبيل اقتصادي، اعتقادي، سياسي، آموزشي، اداري و ... در جامعه تعريف شده، توجه به آن‌ها مهم است. فرماندار بانه ادامه داد: گاهي اوقات نهي از منكر و امر به معروف به دليل عدم آگاهي افراد است كه نتيجه مطلوبي به همراه ندارد. منصوري يادآور شد: فلسفه امر به معروف و نهي از منكر در قرآن كريم و بر اساس آيه‌اي از سوره توبه، محبت و مودت است و محبت از موارد مهم و بنيادي امر به معروف و نهي از منكر است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود بيان داشت: محرم با نام حضرت امام حسين(ع) پيوند خورده است و همانا دو فريضه امر به معروف و نهي از منكر از بزرگ‌ترين در س‌هاي قيام عاشورا هستند. وي اضافه كرد: امام حسين(ع) با قيام خود در برابر يزيديان پايه‌هاي امر به معروف را در برابر جامعه ثابت كرد. فرماندار شهرستان بانه در پايان سخنان خود خواستار توجه به فريضه امر به معروف و نهي از منكر شد و رعايت آن را وظيفه همه مسلمانان عنوان كرد. در پايان اعضاي جلسه نيز هر كدام به اهميت و جايگاه امر به معروف و نهي از منكر پرداختند.

پيشرفت 20 درصدي محور

سقز - بانه در سال 1389

   خبرگزاري آريا-  محور سقز - بانه به طول 51 كيلومتر و با 4 قطعه فعال در سال جاري 20 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است. به گزارش سرويس اقتصادي آريا،  اداره كل راه و ترابري استان كردستان كه در اين نمايشگاه شركت كرده است، اعلام كرد: از مزاياي اجراي طرح مي توان به كاهش 202 ميليارد ريالي مصرف سوخت، كاهش فرسايش لاستيك، كاهش تصادفات و افزايش سفرهاي تفريحي اشاره كرد.

بنابراين گزارش، اعتبار مورد نياز اين طرح در سال جاري 750 ميليارد ريال و اعتبار هزينه شده 100 ميليارد ريال بوده است.

آموزش اصول گردشگري به 446 نفر در شهرستان بانه

شهرستان بانه رتبه اول آمار ورود گردشگر و مسافر را در ميان شهرستان‌هاي استان کردستان به خود اختصاص داده است.

به گزارش ميراث آريا، به دليل ويژگي‌‌هاي خاص توريستي و گردشگري بانه سالانه تعداد قابل توجهي به اين شهرستان سفر مي‌کنند.بنابراين گزارش وجود بازارچه مرزي در اين شهرستان باعث جذب بسياري از گردشگران و مسافران شده است.

در تعطيلات مقارن با عيد قربان برابر گزارش شرکت آريانت مجري طرح ساماندهي خانه‌هاي استيجاري، تعداد 85 هزار مسافر از شهرستان بانه بازديد کردند.اين گزارش حاکي از آن است که به همين دليل از ابتداي سال 86 تا پايان شش ماهه اول 89 تعداد 466 نفر در رشته‌هاي مرتبط با حوزه گردشگري آموزش‌هاي لازم را ديده‌اند.

از سوي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کردستان کارت پايان اين دوره‌ها براي متقاضيان صادر شده است.راهنمايان مهمانان نوروزي، اصول پذيرايي و مهمانوازي، اصول خانه داري، راهنمايان محلي و صنعت گردشگري و رانندگان تاکسي عناوين اين دوره‌هاي آموزشي را شامل مي‌شوند.شهرداري، اداره کار و امور اجتماعي، اداره کل فني و حرفه‌اي و جمعيت هلال احمر کردستان، اين اداره کل را در برگزاري دوره‌هاي آموزشي همراهي کرده‌اند.

[ سه شنبه هفتم دی ۱۳۸۹ ] [ 21:59 ] [ جمعی از خبرنگاران شهرستان بانه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

اين وب سايت اخبار و رويدادهاي شهرستان بانه را تحت پوشش قرار مي دهد.
امکانات وب
  • فال حافظ
  • قالب وبلاگ